První ostrý start!
Do sekce ČR "A" - Články napsal ziky1 23. listopadu 2007 v 19:57. 4299 přečtení.

První zastávka kvaldy - República de Nicaragua

První kvalifikační zápas letošní sezóny čeká naší reprezentaci v dalekém cípu Severní Ameriky, v República de Nicaragua (Nikaragua).
Přiznejme si na rovinu, není to zrovna co by kamenem dohodil a tak naši chlapci byli ve střehu už od pondělí tohoto týdne. Na Kbelském letišti byl připraven nablýskaný a voňavý letecký speciál, chlouba ČSA – letadélko Káně.
Od pondělí až do pátku se odlétalo vždy po dvojících. Všichni hráči se při čekání na přepravu náramně bavili golfem na letištním greenu. Ohrožení syslové se už bavili o něco méně. Jasným vítězem turnaje „Bum do sysla 2007“ se stal Robin Vnuk. Jednak to bylo dáno tím, že letěl jako poslední,díky čemuž přirozeně trefil nejvíce syslů a také tím, že celý týden sjížděl knížku
1000+1 rada pro syslomily. Negativní dohru měla jeho syslí vášeň při posledním přistání letadla v hlavním městě Managua. Robin neopomněl párek syslů přibalit do letadla a rozzuření tvorečkové při složitém manévru vážně pokousali pilota Rudu Podvozka, který měl co dělat, aby na poslední chvíli vysunul. Naštěstí se podařilo sysly zpacifikovat, přistání ustát a tak náš tým po týdnu přepravování dorazil kompletní. Takové štěstí už neměli komunističtí poslanci, kteří při přepravě na zápas (kde chtěli hlasitě „bzíkat“ (čti fandit – pozn.autora), zmizeli kdesi kolem Kuby i s TU-154, basou vodky a červenými konfetami.
Šťastné shledaní v hotelovém komplexu Modrá Ústřice, bylo doprovázeno drobnými rozpaky ze strany Robina. Měl totiž co dělat, aby poznal Tauchmana se Schindlerem, kteří den předtím navštívili bažinaté Pobřeží moskytů a celou noc se tam klidně nechali popichovat. Realizační tým se v místě zápasu také nenudil. Asistent trenéra Pedro Napoleon oprášil své rybářské náčiní a vyrazil s pár dalšími kolegy třpytkařit na jezero Mangua. Největším úlovkem se mohl pochlubit Zdeněk Vašátko, který na tu svoji mřenku chytil pravého žraloka. Bohužel šok z úlovku a následný kolaps měl za následek hospitalizaci v blízké polní nemocnici, odkud se dle domorodců, už asi nikdy nevrátí…..
Dle nejčerstvějších zpráv se Vašátko s palmovým listem kolem pasu a výkřiky:„Sundejte ze mě tu pijavici!“ dnes ráno objevil na tréninku. V kabině tak vládne pohoda, opalovacího krému Sahara, chlazeného nápoje Fruko i čepiček s kšiltem je dostatek. Večer proběhne instruktáž a rozbor soupeře u videa. Titul s názvem „Mladé, žhavé a hravé Nikaraguanky“ zpracoval pozorovatel soupeře a spolupracovník reprezentace Bohumil Bejk.
Zeptali jsme se ho na pár poznatků.

Jaké má soupeř slabiny?
BB: „Já vím jedno, že mám slabost pro všechny buchty.“

Co by na soupeře mohlo platit?
BB: „Holky jsou náročný, takže to vidím na kreativní hru a vlastní nápady.“

V jakém rozestavení nastoupíme?
BB: „Já určitě ve švédský trojce.“

Jaký tipujete výsledek?
BB: „Vzhledem k tomu, že holky mají větší staminu, tipuju plichtu.“

Díky za rozhovor.
BB: „Nezdržuj, musím si přeprat slípky.“


Jak je vidět, reprezentace je perfektně připravena. Soupeře máme přečteného, zkrátka je se na co těšit!
Zápas začíná 23.11.2007, 20:00 v Rogoteam Aréně, Match ID:155448920. Všichni jste srdečně zváni! A fandíme!!!


*Článek je věnován všem syslům, kteří hrdinně padli z rozmaru našich reprezentantů.
*Při vzniku tohoto článku nezahynul jediný sysel. Všichni sysli byli makety zapůjčené z pražské ZOO.
*pražská ZOO: Expozice syslů je z technických důvodů uzavřena!/Došli sysli…
*Autor článku je zapáleným syslologem.
*Ne, nemá doma žádného sysla.
*Ne, ani v mrazáku.
*Hrnec na plotně? To je psí guláš.
napsal Dio999


Články:
Zájem o články ohledně národního týmu je opravdu veliký, a proto jsem se rozhodl rozšířit náš tým, který Vás bude zásobovat informacemi o dění v týmu. Články budu psát já, Napoleon a Dio999.

Sestava:
Dnes nastoupíme v následující sestavě:
Sojka(Gk)-Karel Janíček(CD-nor), Lubomír Lesák(CD-off),Adolf Mikeska(WB-off)-Robin Vnuk(wing-off),Petr Hlaváč(EIM),Arnfried Kalchbauer(off),Werner Mazal(off),Dalimil Gregor(wing-off)-Vladan Langr(nor),Vlastislav Špinar(nor).
V původní nominaci byl jako ofenzivní krajní obránce Vašátko, ale z důvodu zranění prvního i druhého brankaře soupeře, dostal přednost Lesák, který posílí střed zálohy. Nelze totiž vyloučit, že soupeř dnes zvolí útočnější pojetí. Také defenzíva soupeře by měla být ztrátou brankařské jedničky otupena. Dále hrajeme samozřejmě PIC, protože s kým jiným už by jsme si měli zlepšit TS(náladu v týmu). Poslední informací k sestavě je, že hrajeme kreativně a pokusíme se nastřílet nějaké branky ze specek.

Změny v kádru:
S týmem se nadobro rozloučil Codrut Visan a Eliáš Cáha. Dočasně tým opustil Bruho Kročil, který se ale brzy do týmu opět vrátí.
Cáha v reprezentaci skončil, protože jsme v NT potřebovali uvolnit 1 místo v záloze a černý Petr padl právě na něj. Měl velice nízké sekundární vlastnosti a s platem 33 miliónů nebyl příliš vhodný k dalšímu tréninku sekundárních dovedností. Cáha měl z našich NT záložníků zhruba čtvrtou nejvyšší výkonnost, ale vzhledem k předpokladu, že bude postupně docházet k „proklesávání“ dovedností nad úrovní 20(božský), tak by se postupně srovnal s méně kvalitními hráči, kteří ale mají lepší sekundární skilly.
V NT bylo 6 útočníků. Vzhledem k tomu, že týdně mohou hrát maximálně tři a ve většině případů to budou spíše dva, tak bylo potřeba 1-2 útočníky vyřadit.
Vašek je jediný z divine++ útočníku, který má specku head, proto je téměř nedotknutelný. Langr je v tuto chvíli náš nejlepší útočník, takže také nepřicházelo v úvahu ho vyhodit. U Tauchmana jsem dlouho přemýšlel, jestli právě on není ten hráč, který by měl říct reprezentaci sbohem, protože nemá specku. Nicméně jeho relativně nízký věk a slušné sekundární vlastnosti dávají šanci, aby ještě něco za NT odkopal.
Macák je vycházející multiskillová hvězda s obrovským potenciálem do budoucnosti, a proto dostal šanci v NT zůstat.
Pátým a šestým útočníkem jsou Špinar a Kročil. Oba dva se speckou quick, nízkým věkem a výborným passingem(přihrávkami)…
Nakonec jsem se rozhodl, že dočasně vyřadím Kročila. Nicméně jakmile „popadá“ Tauchmanovi s Langrem hlavní skill Kročil, je první volba, kdo je nahradí. Myslím si, že to může být velice brzy. Špinar a Kročil jsou hráči budoucnosti, a pokud budou i nadále trénovat, tak budou nedílnou součástí NT ještě velmi dlouho!

Budoucí hvězdy a naděje NT:
Novým mužem záložní řady, který nahradí Cáhu, je Václav Šmejkal. Hráč se skvělou dovedností přihrávek, který v NT scházel. Bohužel poslední sezónu téměř netrénoval. Nicméně po čtyřdenním vyjednávání se mně podařilo přesvědčit majitele, aby ho prodal. Pro Šmejkala jsem také zajistil tým, který ho bude trénovat dle potřeby národního týmu.
Šmejkal byl původně v dnešní nominaci na zápas, ale aby se do dražby hráče nepustil nějaký manager, který nemá v úmyslu ho trénovat, ale chce ho pouze kvůli vlaječce, tak se v dnešním zápase neobjeví. Prodej tohoto hráče totiž probíhá v čase prvního poločasu dnešního utkání.
Další vycházející hvězdou NT je Adolf Mikeska. Ten už si v minulosti dres národního týmu vyzkoušel, ale příliš se neprosadil. Mezitím ale vyrostl v multiskillového hráče budoucnosti. Třetím novicem v týmu je Dalimil Gregor. Ten dlouho čekal na svoji šanci a dnes ve své premiéře bude určitě chtít ukázat, že už měl být v týmu dávno. Jedná se o multiskillové křídlo, jehož jedinou větší slabinou je, že nemá specku. Jinak je to skutečně vynikající hráč.
Hráč, který je v NT kádru a určite stoji za zmínku, ale zatím toho moc neodehrál, je Arnfried Kalchbauer. Tento mladý záložník s netypickým českým jménem bude v budoucnosti dostávat stále větší prostor. Jeho největší zbraní jsou výborné přihrávky.
Bohumíra Dragouna asi není potřeba představovat, protože má za NT odkopáno už 37 utkání.


Někteří hráči se zatím v NT neobjevili, ale buďto už tam jednou nohou téměř jsou, nebo mají za podmínky správného tréninku do reprezentace velice blízko. Mezi takové například patří Ondřej Hrubeš, Petr Pavel Ondra, Mike Hammers-Wirtz. Tito hráči jsou budoucí pilíře obrany českého národního týmu. Čas Prokeše a Janíčka se pomalu, ale jistě naplňuje. Uvidíme, jak rychle těmto hráčům bude klesat hlavní dovednost. To rozhodne o tom, kdy je výše zmínění hráči nahradí. Mike je navíc multiskillový wing back, který by spolu s Mikeskou mohl v budoucnosti vytvořit údernou dvojici.
V rychlosti bych se ještě zmínil o několika hráčích, o kterých asi ještě hodně uslyšíme. Jsou to hráči, kteří nebudou hrát za NT ihned, ale třímá v nich při správném tréninku obrovský potenciál. Jsou to např. Oldřich Stromský, Josef Šafránek, Aleš Žárský, Mikoláš Tauchman, Oliver Pelíšek, Jan Křtitel Kuchařík, Zdenko Pavlík, atd.


Scouting:

Hlavním scoutem se stal icefish, který bude mít na starosti koordinaci scoutů a aktualizaci multiskillwebu. S icefish(em) také konzultujeme další směřování nadějných hráčů.
Rád bych také přivítal čtyři nové scouty v našem týmu. A to kylee_(ho), swannik(a), hallow-man(a) a hupsi(ho).


Kvalifikační skupina:

V naší kvalifikační skupině jsou tři týmy, které se reálně poperou o postup na MS. Jmenovitě je to Rusko, Řecko a Česká republika. Tabulkou by mohlo zamíchat Severní Irsko. Od ostatních soupeřů lze očekávat buďto betonářské taktiky, nebo variace all off. Cílem samozřejmě nemůže být nic jiného, než postup ze skupiny. Je ale nutné si uvědomit, že to nebude procházka růžovým sadem, protože ruský i řecký tým je prošpikován divine++ monstry.

by Ziky1


pochvalu (icefish, 23. listopadu 2007 v 21:56)

je nutno udelit!!! Perfektni a obsahly clanek!

good ((smazáno), 24. listopadu 2007 v 14:30)

po dlouhý době to nejni jenom o závodech reprezentantů v blití :-D

Fajný článek, ale... (lou72, 31. prosince 2007 v 01:03)

...kam se poděl Eliáš Cáha?Nemůžu ho nikde najít, snad se proboha nedal na dráhu golfisty??