Vstup do kvalifikace se vydařil
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal ziky1 2. října 2009 v 16:40. 1601 přečtení.

Tříbodový vstup do kvalifikace na hřišti Ugandy a příprava na Brunej

Český reprezentační výběr vstoupil do boje o vstupenky na světový turnaj v Thajsku jako favorit na ugandském pažitu. Domácí borci však od počátku duelu napadali velice důrazně naše hráče a k překvapení fotbalové veřejnosti jim tato taktika vycházela stoprocentně, o čemž koneckonců svědčí poločasový bezbrankový výsledek. Po důrazném přestávkovém proslovu trenéra Hobzy se hráči vrhli aktivně do druhé pětačtyřicetiminutovky a po pěti minutách rázně varoval domácí obránce zkušenostmi oplývající Ilja Pavlík, jenž nebezpečnou střelou vystrašil všechny ugandské hráče i jejich příznivce. S razancí střely to ovšem přehnal a míči se proto musel vyhýbat jeden s pořadatelů na tribuně. Bouři nevole způsobil mezi domácími fanoušky a hráči čínský sudí poté, co nařídil proti Ugandě přímý kop z nepříjemné vzdálenosti. Nutno podotknout, že domácí hráč ve skluzu vedeném ze předu (proto se zákrok obešel bez karty) trefil našeho hráče do oblasti chodidla a tak se s tímto verdiktem dá souhlasit. Nacvičená akce nemohla skončit jinak než zlomovou brankou Waldemara Matějky v průběžné jednapadesáté minutě. Tento okamžik otevřel Čechům manévrování do méně neprostupné obrany, neboť domácí se museli snažit o útočení. Přesto střely našich hráčů dlouho postrádaly přesnost a brankář Serumaga je dokázal likvidovat. Dvojité střídání v sedmdesáté minutě vneslo do naší hry potřebnou chuť a oživení, což dokazuje fakt, který říká, že v ještě totožné minutě po oku lahodící kombinaci dorazil domácí přesně zakončující Juraj Jirásek gólem na 0:2. K ničemu důležitému už ve zbývajících dvaceti minutách nedošlo a Češi si vezou z Ugandy tři body i první místo v kvalifikační skupině číslo třináct, byť se o něj dělí s Litevci, kteří doma zdolali našeho příštího soupeře Brunej 2:0. Za zmínku jistě stojí remízový výsledek z Malajsie, kde Brazilci ztratili dva body vinou bezbrankového výsledku. Malta se s Albánií rozešla rovněž smírně: 1:1.
V Jim Beam aréně přivítáme druhého října Brunej. Přestože bychom znovu měli plnit roli favorita, náš celek se i na tento zápas připravuje stejně pečlivě jako na všechny ostatní. Utkání s výkopem v tradičních 20:00 odřídí sudí z Ghany.

By kosino

Kvalifikace:

V prvním zápase skupiny s Ugandou jsme splnili povinnost a přivezli si z hřiště soupeře 3 body. Přes totální ofenzivní převahu jsme nicméně zvítězili pouze 2:0. V prvním poločase si náš výběr dokonce nevytvořil žádnou šanci. Příčinu tohoto stavu se naštěstí v poločasovém rozboru podařilo trenérovi týmu vyřešit. Předzápasový pokyn, aby hráči nenakopávali míče dopředu, ale snažili se o kombinaci, si hráči vzali až příliš k srdci. Přihrávali si tak dlouho až skončil první poločas. Trenér proto o přestávce zdůraznil, že bez střelby na bránu soupeře těžko můžeme vyhrát, a proto jsme se v druhém poločase dočkali i pěkného zakončení našich kombinačních akcí.
Neméně podivuhodný zápas prožil i jeden z našich hlavních konkurentů o postup - Lotyšsko. Tento výběr přehrál svého soupeře snad ještě větším rozdílem. Přesto si připsal stejně jako náš celek pouze hubenou dvougólovou výhru. Oběma zápasům by spíše slušela výhra v rozmezí 5 - 7 branek. Těžko říct, jestli se jedná o náhodu nebo záměr tvůrců hry, kdy v zápasech s jasnou převahou silnější tým nastřílí menší počet branek, než tomu bývalo v minulosti.

Dnešní zápas a zápasová taktika:

V dnešním zápase se utkáme s dalším outsiderem naší kvalifikační skupiny Brunejí. Účelem zápasu je opět zlepšení nálady v týmu, snaha nastřílet co nejvyšší počet branek a zlepšení sebevědomí hráčů.
Tyto cíle se dnes pokusí splnit ofenzivně laděná sestava se třemi útočníky.

Czarnul – Hobza (WB-nor), Hrubeš, Žárský (WB-nor) – Pavlík (W-off), Kalchbauer (IM-off), Večerík (IM-off), Stříbrný (XIM) – Matějka, Jirásek, Macák

Trenér ofenzivní, PIC, taktika normální. Rozestavení 3-4-3 je příslibem útočné hry a snad přinese očekávaný efekt.
V ostrém kvalifikačním zápase si poprvé vybojoval místo v základní sestavě Žárský. Jeho dobrá tréninková morálka a neustálý nárůst výkonnosti neunikl očím trenéra, a proto ho zařadil na soupisku týmu.

Počet diváků: 145075

Góly: Juraj Jirásek (15), Leon Večerík (21), Augustín Hobza (31), Leon Večerík (37), Juraj Jirásek (48), Leon Večerík (73), Aleš Žárský (82), Vlastislav Špinar (84), Waldemar Matějka (85)

Záloha: 10-- 5--
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 13+ 7++ | 13+ 5-- | 13+ 6--
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 14++ 10-- | 15- 12- | 8+ 9-
Hvězdičky: 104.5* 64.5*
Taktiky (úroveň): běžná (0) | nátlaková hra (8)

Brankář: Artur Czarnul 10.5*
Obránci: Přemysl Žilka 8*, Ondřej Hrubeš 9.5*, Aleš Žárský 9*
Záložníci: Ilja Sládeček (XIM) 9.5*, Ilja Pavlík (off) 9*, Arnfried Kalchbauer (off) 10.5*, Leon Večerík (off) 10*