Další soupeř v kvalifikaci - Brazílie!
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal ziky1 9. října 2009 v 20:16. 1662 přečtení.

Češi si proti Bruneji otevřeli prosperující střelnici, nyní jedou do Brazílie

Brunej přijela na Vysočinu s cílem co možná nejvíce kouskovat hru. Na zápase pochopitelně nemohl chybět bývalý premiér Miloš Zeman, jenž si fotbalovou návštěvu sem tam zpestřil místním alkoholickým nápojem, tedy vodkou. Zápas začal a Brunej se snažila vypichovat českým hráčům míče, naši hráči ovšem nepříjemným skluzům unikali svojí rychlostí a snažili se houževnatého soka přehrát technicky. Na gól se čekalo pouze čtvrthodinku, Juraj Jirásek si zaběhl za obranu, obdržel precizní pas, pohybem těla oklamal brankáře a míč umístil k tyči po pravé ruce gólmana, čímž rozpoutal brankovou smršť. Opakovaný záznam usvědčil našeho útočníka z těsného ofsajdu, který nechal pomezní sudí bez odsignalizování. O čtyři minuty později zajel náš hráč nepříjemné do Yongova kotníku, což mělo za následek nucené střídání, arbitři však zákrok na kartu přehlédli. V jednadvacáté Češi předvedli sehranou akci z autového vhazování, na jejímž konci stál neomylný Leon Večeřík, reprezentační novic. Zhruba po dalších deseti minutách si Augustín Hobza poradil s několika obránci a tváří v tvář brankáři zachoval chladnou hlavu: 3:0. Po dlouhém pasu se ještě do poločasové přestávky zapsal do střelecké listiny podruhé Leon Večeřík, který si míč prodloužil kolem obránce a Ukingovi nasadil jesličky. Asistenci si připsal brankář Czarnul. Druhé dějství probíhalo v totožném duchu, hosté se pouze zoufale bránili nápaditým českým manévrům. V osmačtyřicáté minutě postupoval sám na hostující bránu Vlastislav Špinar, obstřelil vyběhnuvšího strážce svatyně, který mu nedovolil skórovat pouze podkopnutím jeho nohou. Stadion se dožadoval oprávněné červené karty, ghanský arbitr si ovšem usmyslel, že utkání odřídí bez osobních trestů pro hráče. K přímému kopu se každopádně postavil Juraj Jirásek a o své pověstné jedovce přesvědčil i tentokrát:5:0. V devětašedesáté minutě mohl oslavit svůj první gól v reprezentačním áčku šikovný obránce Aleš Žárský. Sympatický Východočech se do podvědomí fanoušků zapsal v Portugalsku, kde se jednoho dne sám postaral hattrickem o vítězství svého družstva poměrem 3:0. Jeho bleskové akce po lajně upoutaly koncem srpna pozornost českého realizačního mužstva a své umění tak může předvádět i v dresu se lvíčkem na prsou. Jeho úvodní zápasový projektil trefil tyč. Své třetí branky v zápase dosáhl hlavou Leon Večeřík. Osm minut před závěrečným hvizdem se šikovně uvolnil Aleš Žárský, brankáře hostí lišácky přehodil a k šťastnému klukovi se okamžité seběhli spoluhráči, čímž vyjádřili svoji gratulaci. Češi ani na sekundu nepolevili v nasazeném tempu a v jedné minutě ještě skóre na konečných devět nula upravili útočníci Špinar a Matějka. Ostrý test čeká naše hráče devátého dne tohoto měsíce, kdy si zahrají v moderní Kauwix aréně proti domácím Brazilcům, jejichž motivace se ještě zvýšila druhou remízovou ztrátou v kvalifikaci. Zápas odřídí salvadorští arbitři, kteří jej opět zahájí ve 20:00. By kosino

Kvalifikace MS:

V minulém kole nás na našem stadiónu navštívil outsider skupiny Brunej. Zápas vyšel nad očekávání a kromě zlepšení nálady v týmu a sebedůvěry hráčů při zakončování jsme si značně vylepšili i skóre. Góly v síti soupeře přibývaly jak houby po dešti a konečné skóre se zastavilo na výsledku 9:0.

8 Brunei 2 0 11 -11 0

Po dvou zápasech jsme se ujali vedení v tabulce. Nutno podotknout, že až dnešním zápasem se můžeme těšit na opravdu těžké zápasy. Kromě dvou posledních týmů tabulky už není v naší kvalifikační skupině žádný vyloženě slabý soupeř.

Výsledky našich soupeřů v posledním kvalifikačním kole:

2009-10-02 20:00:00

Brasil - Shqiperia 1 - 1
Latvija - Malta 3 - 3
Uganda - Malaysia 1 - 3

Dvě remízy našich reálných soupeřů o postup na MS jsou pro nás velice dobrou zprávou.

Dnešní soupeř:

Dnes se utkáme s výběrem Brazílie. Ač se tento tým kvalifikoval až z šestého výkonnostního koše, patří v naší skupině mezi absolutní špičku. Tomuto týmu se nepovedla minulá kvalifikace, nicméně v minulosti patřil mezi stabilní účastníky MS.

Dnešní zápas:

Náš dnešní soupeř se může pochlubit velice dobrou formou a kvalitou ve všech řadách. Dnešní taktiku tak nelze postavit na slabinách soupeře a budeme se muset pokusit soupeře překvapit nečekaným herním pojetím.
Na straně našeho týmu bohužel došlo u většiny hráčů ke značnému poklesu formy. Ta postihla zejména obranu a záložní řadu. Momentální forma je v našem týmu nejhorší za zhruba poslední 3 sezóny.
Soupeře dnes v záloze nepřehrajeme ani kdybychom hráli na 7 záložníků. Jak již bylo řečeno výše, záložní řada je bez formy. Obrana na tom sice není o moc lépe, nicméně bořit je snadnější než tvořit, a proto se dnes zaměříme hlavně na obranu. Těsně před zápasem jsem dnes dodatečně povolal posilu do obrany a na křídlo. Navíc jsem během dne nabral záložníka, abych soupeři ztížil odhadnutelnost naší dnešní taktiky.

Dnešní sestava a taktika:

Jak již bylo zmíněno dnes založíme naší taktiku na obraně. Útočit budeme hlavně po křídlech, protože střední obrana soupeře je většinou velice silná a těžko by jsme se středním útokem prosazovali. Slabinu mívá Brazílie spíše v krajních obranách. V dnešním zápase bude velice těžké uhrát nějaké body a i remíza bude pro nás úspěchem. Naší taktikou se ale pokusíme jít štěstí co nejvíce naproti a uhrát co možná nejlepší výsledek. Protože kvalifikace třetím kvalifikačním zápasem nekončí, a je nutné myslet i na další zápasy, tak dnes budeme hrát PIC.

Dnes nastoupíme v rozestavení 4-4-2 s CA a PIC. Trenér defenzivní. Neutrální trenér by vzhledem k formě obrany dnes nestačil.

Sestava:

Plachta – Hobza (WB-nor), Hrubeš(CD-tw), Hrabal (CD-tw), Žilka (WB-nor) – Vašátko (W-off), Slavíček (IM-def), Kalchbauer (IM-def), Žárský (W-def) – Matějka (tw), Jirásek (tw)

V prvním poločase se budeme snažit hrát pouze na protiútoky po křídlech. V druhém vypustíme jeden útočný kraj a posílíme částečně i záložní řadu, abychom měli šanci dostat gólovou příležitost i ze hry.

Počet diváků: 160551

Góly: Francisco Javier Reyes (24), Kristian Slavíček (29), Arnfried Kalchbauer (59), Olindo Pelegrino (78), Ramiro Bustamante (85), Francisco Javier Reyes (87)
Žluté karty: Ondřej Hrubeš (25), Mateus Pombo (76)

Záloha: 8- 13-
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 20++ 7-- | 20++ 17- | 20++ 7--
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 15- 6+ | 5++ 14- | 8- 9--
Hvězdičky: 91.5* 99.5*
Taktiky (úroveň): protiútoky (12) | útok středem (15)

Brankář: Dezider Plachta 12*
Obránci: Augustín Hobza 8*, Ondřej Hrubeš (TW) 9*, Přemysl Žilka (def) 7.5*
Záložníci: Zděnek Vašátko (off) 8*, Kristian Slavíček (def) 8*, Arnfried Kalchbauer (def) 10.5*, Ilja Sládeček (XIM) 9.5*, Leon Večerík (XIM) 10.5*
Útočníci: Otto Macák (TW) 8.5*
Lavička: Artur Czarnul, Matouš Klusák, Waldemar Matějka, Juraj Jirásek, Aleš Žárský