Zapněte televizní přímače, MS je tu!
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal ziky1 19. února 2010 v 19:52. 4364 přečtení.

Blíží se čtrnácté MS v Thajsku


Kvalifikace, jíž úspěšně zvládl také český soubor, se stala minulostí, období, v němž nároďáky ladily formu rovněž, a MS s pořadovým číslem čtrnáct může vypuknout.

Thajští pořadatelé si dali pečlivě záležet na přípravách nadcházejícího světového šampionátu. Pro turnaj vybrali šestnáct skvostných fotbalových stánku, jejichž zelené pažity poslouží všem aktérům jako hrací plochy. Český výběr si pokusí vybojovat postup ze základní skupiny proti celkům Lucemburska, Indonésie a Bosny a Hercegoviny. Nepůjde sice o žádnou procházku růžovým sadem, naše mužstvo však chce zanechat na turnaji hlubší stopu, k čemuž by měla napomoci tvrdá a poctivá příprava mladého, přísného a zásadového trenéra Augustína Hobzy, který družstvo úspěšně provedl úskalími kvalifikace a jenž dostal do svých rukou zodpovědnost a čest bojovat s národním výběrem o mety nejvyšší.

Dvaatřicet národních týmů poprvé vytasí své zbraně do boje v pátek devatenáctého února. Šampionát svěřily příslušné orgány do rukou dvaadvacítky hlavních rozhodčích, mezi něž se vešel také náš zástupce. Češi učiní první důležitý krok proti Bosně a Hercegovině, zápas s výkopem ve 20:00 rozsoudí jako hlavní španělský sudí, jemuž na pomezních čarách pomohou jeho krajané, dění mezi lavičkami pohlídá v roli čtvrtého rozhodčího jejich novozélandský kolega. Všechna utkání základní skupiny odehrají Hobzovi svěřenci na stadiónu Thirdwave United. Arena, jenž pohltí až sto tisíc diváků.

By Kosino

MS je tady!


Náš reprezentační výběr se opět úspěšně vypořádal s kvalifikací a proto dnes ve 20:00 můžeme usednout k obrazovkám a napjatě sledovat vystoupení našich borců. Cílem pro toto MS není pouze postup ze základní skupiny, ale rádi bychom zlepšili umístění z minulého MS. Aby to bylo možné tak bude nezbytné v některých zápasech více riskovat a snažit se vylepšit náladu v týmu, aby naše výkony na MS postupně gradovaly.

Náš tým byl nalosován do následující skupiny:

Round II - Group 4
MP GF GA GD P

1 Česká republika
0 0 0 0 0

2 Indonesia
0 0 0 0 0
3 Bosna i Hercegovina
0 0 0 0 0
4 Lëtzebuerg
0 0 0 0 0

Ve skupině sice nemáme žádný absolutní top tým, nicméně reálnou šanci na postup mají všechny čtyři celky. Skupina bude velice vyrovnaná a konečné pořadí ve skupině lze jen velice těžko odhadovat. Ve velice dobré formě a s vysokou výkonností se s největší pravděpodobností bude prezentovat Bosna. Tým který se na MS probojoval poprvé se může svou výkonností měřit s tradičními účastníky MS. Díky kvalitní péči o trénink hráčů dokonce mnohé již předčili.
Indonésie je tým, který dokáže zahrát obranu, kterou lze jen těžko přeútočit a stejně tak postavit silný útok, který se nedá téměř bránit. Pokud tento tým proti jakémukoli protivníkovi zvolí správnou taktiku, bude jen těžko k zastavení. Nezbývá než doufat, že proti nám se do taktiky „netrefí“, respektive nám se podaří vybrat taktiku, která jejich sílu eliminuje. Lucembursko, co se kádru týče, je v naší skupině asi nejslabší. Nejslabší ve smyslu šíře kádru. Nejlepších zhruba 16 hráčů je v obdobné kvalitě jako u ostatních soupeřů, nicméně ostatní hráči mají výkonnost o dost horší. Fotbal se nicméně hraje v 11 hráčích, takže při dobré formě hráčů to nemusí být pro Lucembursko veliký hendikep.


Rozlosování:

2010-02-19 20:00:00
Indonesia - Lëtzebuerg
Česká republika - Bosna i Hercegovina

2010-02-22 20:00:00
Indonesia - Bosna i Hercegovina
Česká republika - Lëtzebuerg

2010-02-26 20:00:00
Česká republika - Indonesia
Bosna i Hercegovina - Lëtzebuer

Dnešní zápas:

V první zápase se utkáme s výběrem Bosny. Rozlosování není úplně ideální, protože by se nám více hodilo začínat proti slabšímu celku.
Na základě detailní analýzu, jejichž cílem bylo sestavit komplexní taktiku proti všem soupeřům (tzn. ne se soustředit pouze na první zápas, poté na druhý a až poté na třetí) vznikl dnešní setup.

MS odstartujeme možná překvapivě s taktikou protiútoků + PIC. Tato taktika nám, vzhledem k dnešnímu soupeři a očekávanému protisetupu ,dává slušnou šanci na body a navíc nám otevírá neskonale širší možnosti do dalších zápasů, než kdybychom hráli např. 3-5-2 s normální přístupem. Pokud se nám podaří vyhrát a navíc si vylepšit náladu v týmu, tak budeme mít velice dobře našlápnuto k postupu. Pokud by jsme nevyhráli, není stále nic ztraceno a díky zlepšené náladě v týmu budeme mít v dalších zápasech větší šanci na dobré výsledky.


Dnešní sestava:

Plachta – Hobza (WB-nor), Mangold (CD-tw), Hrubeš (CD), Hrabal (WB-def) – Vašátko (W-off), Pavlík (IM-tw), Macura (IM-def), Kalchbauer (XIM), Sládeček (XIM) – Matějka (TW)

Tzn. 4-5-1 CA + PIC. Trenér neutrální. Útok po jednou křídle, který jsme posílili na nejvyšší možnou úroveň. Snaha uhrát cca. 2-3 šance ze hry + získat nějaké CA. Navíc budeme spoléhat na specky a budeme se snažit uhrát čisté konto.

By Ziky

Statistiky

Česká republika vs. Bosna i Hercegovina (0 - 0)

Datum: 19. února 2010 v 20:00
Typ zápasu: Soutěžní zápas
MatchID: 254691403
Počet diváků: 60881


Žluté karty: Elvir Dautbasic (63), Ilja Pavlík (66), Zděnek Vašátko (73)

Záloha: 8+ 13+
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 20-- 3-- | 20- 4+ | 19-- 3-
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 20- 20-- | 5+ 20++ | 3-- 20-
Hvězdičky: 100.5* 99.5*
Taktiky (úroveň): protiútoky (14) | nátlaková hra (8)

Brankář: Dezider Plachta 12.5*
Obránci: Augustín Hobza 10*, Mirko Mangold (TW) 9*, Ondřej Hrubeš 7.5*, Jarmil Hrabal (def) 8.5*
Záložníci: Zděnek Vašátko (off) 7.5*, Ilja Pavlík (TW) 6.5*, Leopold Macura (def) 10*, Ilja Sládeček (XIM) 9.5*, Arnfried Kalchbauer (XIM) 10.5*
Útočníci: Waldemar Matějka (TW) 9*
Lavička: Artur Czarnul, Vladislav Zahradník, Matouš Stříbrný, Otokar Štochl, Juraj Jirásek


Žádný komentář nebyl nalezen.