Druhý zápas MS!
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal ziky1 22. února 2010 v 19:34. 4520 přečtení.

Zápas proti Bosně a Hercegovině příliš fotbalové krásy nenabídl, čeká nás Lucembursko


Češi vykročili do světového šampionátu bezbrankovou remízou proti Bosně a Hercegovině. Tento výsledek dává oběma celkům naději postoupit ze skupiny. Ani jedno z mužstev příliš nepotěšilo více než sto dvacet tisíc párů lidských očí, které dění na hřišti sledovaly. Fotbalový um oba soupeři nahrazovali bojovností a tvrdou hrou, k čemuž přispěl rovněž španělský sudí, jenž hře nechal volný spád a mnohdy pouštěl i poněkud ostřejší zákroky. Nutno říci, že zápas udržel po celou dobu pod kontrolou a na obě strany uplatňoval jednotný metr.

První pětačtyřicetiminutovka prakticky ani nestojí za zaznamenání, zajímavější okamžiky se zrodily až po přestávce. V jednapadesáté minutě předvedli čeští fotbalisté ukázkový protiútok, který zahubil až jeden z obránců soupeře. Po míči se vrhnul skluzem, sudí správně postřehl, že míč odvrátil rukou a dal nám zajímavou příležitost v podobě volného přímého kopu. Naši hráči použili nacvičený signál, obránci jej však přečetli a míč nám uzmuli. Hodně vzruchu vyvolala situace z šestašedesáté minuty střetnutí: Bosňané založili protiakci a naskýtalo se jim výhodné přečíslení, načež museli naši hráči bleskově zareagoat, neboť situace by pravděpodobně vyústila v gól soupeře. Nejpohotověji se zorientoval Ilja Pavlík, jenž neváhal ostrým skluzem sestřelit protihráče. Celá lavička Bosny a Hercegoviny v tu chvíli stála na nohou a čtvrtý arbitr měl hodně práce s jejím uklidněním tím spíš, že se v ruce hlavního okamžitě objevila žlutá karta, což se Bosňanům ovšem nezdálo jako adekvátní trest. Emoce znovu vzplály za osm minut, to zůstal ležet na trávníku po zákroku protihráče v bolestech Amar Hasancic, sudí hru pustil a českou šanci hasil až brankář Dubravac. Bosňané se okamžitě na Španěla sesypali a žádali vysvětlení, muž v černém však zcela jasně signalizoval, že náš hráč zasáhl před končetinami protihráče nejprve míč a proto Čechům povolil útočnou akci. V poslední čtvrthodince už se nic zásadního neudálo, Bosňané, jimž se některé výroky nelíbily, si ještě něco s rozhodčím vyříkávali po jeho závěrečném hvizdu, čímž pochopitelně už ničeho nedosáhli.

Druhé utkání naší skupiny mezi Indonésií a Lucemburskem naopak nabídlo strhující podívanou od začátku do konce, až do poslední minuty diváci napjatě sledovali dění na hřišti a nikdo stále nevěděl, do jaké konečné podoby se nakonec výsledek vyvine. Nakonec se obě družstva zastavila na třech vstřelených gólech a po zásluze si vyslechla nefalšovaný aplaus i od nezaujatých příznivců kopané, pocházejících především z Thajska.

Možná klíčový souboj podstoupí naši hráči v pondělí dvaadvacátého února opět v Thirdwave United. Aréně proti Lucembursku, rozsoudí jej tři chilští a jeden irský sudí.

By Kosino

MS – druhý zápas:


V prvním utkání jsme byli svědky nepříliš záživného fotbalu. Obrany byly hlavní zbraní obou reprezentačních výběrů a gólových šancí se během zápasu zrodilo pouze minimum. Náš celkem sice mohl utkání rozhodnout ve svůj prospěch, nicméně nadějný protiútok skončil nepovedenou finální přihrávkou.

Tabulka po prvním kole:

Round II - Group 4
MP GF GA GD P
1 Indonesia
1 3 3 0 1
2 Lëtzebuerg
1 3 3 0 1
3 Česká republika
1 0 0 0 1
4 Bosna i Hercegovina
1 0 0 0 1

Podobně jako v našem zápase i druhý duel v naší skupině skončil remízou. Na rozdíl od té naší bezbrankové bylo v zápase Indonésie – Lucembursko na co koukat. Zajímavý zápas okořenilo 6 branek a konečné skóre se zastavilo na výsledku 3:3.

V druhém utkání skupiny se náš výběr utká s Lucemburskem. První zápas sice moc zábavy nepřinesl, ale díky hraní CA + PIC, jsme si vylepšili náladu v týmu a můžeme tak očekávat rostoucí výkonnost našeho celku.


Dnešní soupeř:

Lucembursko v prvním zápase nepředvedlo nijak oslnivý výkon. Nebýt „specek“ asi by si připsalo na šampionátu svojí první porážku. V našem vzájemném duelu nicméně očekáváme od soupeře mnohem kvalitnější výkon. Lze jen těžko předpokládat, že by Lucembursko opět zahrálo stejný „set-up“. I přes tento fakt, by jsme si dnes rádi připsali první výhru a zlepšili si skóre.


Dnešní taktika a sestava:

Jak již bylo řečeno výše, dnes se pokusíme získat 3 body. Díky zlepšené náladě v týmu jsme oproti soupeři získali určitou výhodu. Proto lze předpokládat, že se soupeř pravděpodobně nebude soustředit výhradně na zálohu, ale bude se snažit postavit taktiku na kvalitní defenzívě. Abychom podpořili naše šance v případné další fázi turnaje, tak nám nezbývá než opět, podobně jako v první zápase, riskovat a zahrát PIC.
Dnes se budeme snažit útočit středem a po jednou kraji. Zálohu postavíme v takové kvalitě, abychom uhráli alespoň 50% držení míče (pokud soupeř nezahraje nějaký extrémně překvapivý set-up). Navíc přidáme slušnou obranu, která bude rovnoměrně rozdělená na všech pozicích.

Plachta – Hrabal (WB-def), Mangold (CD), Hobza (WB-nor) – Pustka (XIM), Macura (XIM), Stříbrný (off), Kalchbauer (off), Pavlík (W-off) – Jirásek, Matějka.

Tzn. budeme hrát 3-5-2. Přistup PIC, taktika normální. V případě, že nebudeme v zápase vést, tak v určitý okamžik dojde k posílení ofenzivní činnosti a na hřiště přijde třetí útočník.

By Ziky


Statistiky

Česká republika vs. Lëtzebuerg (1 - 0)

Datum: 22. února 2010 v 20:00
Typ zápasu: Soutěžní zápas
MatchID: 254691401
Počet diváků: 60969

Góly: Augustín Hobza (35)
Žluté karty: Juraj Jirásek (76)

Záloha: 11+ 10++
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 15- 5- | 14+ 3+ | 14+ 2+
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 6-- 20- | 15-- 20++ | 17+ 20--
Hvězdičky: 110* 93*
Taktiky (úroveň): běžná (0) | nátlaková hra (8)

Brankář: Dezider Plachta 12*
Obránci: Jarmil Hrabal (def) 8.5*, Mirko Mangold 9*, Augustín Hobza 10*
Záložníci: Leopold Macura (XIM) 10.5*, Jaromír Pustka (XIM) 10*, Matouš Stříbrný (off) 10.5*, Arnfried Kalchbauer (off) 10.5*, Ilja Pavlík (off) 9.5*
Útočníci: Juraj Jirásek 9*, Waldemar Matějka 10.5*
Lavička: Artur Czarnul, Ondřej Hrubeš, Ilja Sládeček, Otokar Štochl, Vlastislav Špinar


Žádný komentář nebyl nalezen.